Ako ozdobiť gél lak

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Gél lak je spôsob úpravy nechtov, trvácnejší než klasické lakovanie. Vaše nechty s gél lakom vydržia dlhšiu dobu upravené.
Existuje nespočetné množstvo rôznych farieb a kombinácií z ktorých si môžete vyberať buď podľa vašej obľúbenej farby, alebo podľa farby oblečenia, či doplnkov, alebo podľa vašej momentálnej nálady.
To ale nie je všetko, gél lak si môžete aj ozdobiť a tým ho urobiť vynimočným a nevšedným.

Asi najjednoduchším zdobením a v súčasnej dobe veľmi obľúbeným sú matné nechty. Tie dosiahneme tak, že vrchnú, poslednú vrstvu nenanesieme lesklú, ale matnú. Tým pádom sa dajú aj kombinovat matné nechty s lesklými.

Veľmi zaujímavým zdobením sú zalešťovacie prášky, ktoré sa aplikujú na koniec procedúry do vrchného gélu. Výsledný efekt záleží od farby gél laku, ktorú ste si zvolili.

Nálepky a vodolepky rôzneho druhu od kvetov cez zvieratká, ovocie až po abstraktné tvary sú rýchlou možnosťou ako urobiť nechty zaujímavejšie.

Kreslenie štetcom je trochu zdĺhavejší proces ako dať na nechty obrázok, ale ak je váš obľúbený, trocha času mu predsa venovať môžete však? Tu ale platí, že ak chcete taký istý aj na druhú ruku, nemusí vyzerať úplne tak isto. Predsa len je to kreslenie rukou a nie nálepka.

Nechty si môžete nechať aj opečiatkovať. Používa sa na to farebný gél podľa vášho výberu.

Ak sa vám páčia ligotavé nechty, je viac možností ako ich získať.

Trblietkami napríklad. Sú to také veľmi milé miniatúrne kamienky, až prach, ktorý sa nasype alebo nanesie na gél lak a následne sa potrie vrchným gélom.

Kamienky v tvare mašličiek, srdiečok, hviezdičiek , slzičiek, kociek alebo klasické okrúhle? Všetky sa budú ligotať.
Farebne môžu ladiť s gél lakom, alebo môžu vytvoriť farebný kontrast. Aplikujú sa na záver a zalejú sa priesvitnym gélom aby ostali na mieste.

Otláčacia fólia je tiež spôsob ako urobiť nechty ligotavé. Môže sa použiť na celú plochu nechtu, alebo len na určitú časť.

Metalické a glitrované pásiky sú tu hlavne pre milovníčky rovných čiar. V kombinácii s kamienkami alebo trblietkami môžu vzniknúť zaujímavé jedinečné nechty.

Možností ako okrášliť nechty je viac než dosť, stačí si už len vybrať a aj keď aj tu platí že fantázii sa medze nekladú, niekedy je menej viac 🙂