Cesta ku krásnym vlasom

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Umývanie vlasov je prvým krokom ku krásnym vlasom.

Iste uznáte, že mastné vlasy nemôžu byť pekné. Nemusíte ich však umývať každý deň.. teda pokiaľ nepracujete na stavenisku, alebo v uhoľnej bani. Častým umývaním sa vlasy poškodzujú, pretože sa z nich pri umývaní vyplavujú prirodzené oleje.

Platí tu teda stará známa formulka, že všetkého veľa škodí a takisto je to aj s vodou. Horúca voda vlasom tiež veľmi neprospieva.

Nechajte vlasy občas oddýchnuť od fénu, žehličky a všetkých tých rôznych prípravkov na styling a lesk. Ak už musíte vlasy fúkať často, dajte pozor, aby sa fén od vás zdržal vo vzdialenosti aspoň 30cm. Sušenie bude síce trocha dlhšie trvať, aj vám o kúsok vybehne spotreba elektriny, ale vaše vlasy sa vám poďakujú.

Nečešte vlasy pokiaľ sú mokré a to ani kefou ani hrebeňom. Vlasy v mokrom stave sú krehkejšie, takže je väčšia možnosť, že sa polámu, alebo povypadávajú a navyše sa v takom stave oveľa ťažšie vyčesávajú.

Stylingové prípravky sú určené na vlasy, takže je vhodné snažiť sa ich aplikovať čo najďalej od vlasových korienkov. Predsa len väčšina stylingu má chemické zloženie a už keď si to musíme dávať na vlasy, nech to nejde aj do vlasových korienkov.

Nakoniec samozrejme nesmie chýbať poučka o životnom štýle a životospráve.

Aktívnym životným štýlom, správnou životosprávou a doplňovaním potrebných vitamínov ste na tej správnej ceste k dosiahnutiu krásnych, zdravých a dobre rastúcich vlasov.