Čo je to japonská manikúra?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Je známa tým, že využíva prírodné spôsoby ako dodať nechtom potrebné živiny. Špeciálne pasty vytvoria na nechtoch glazúru, ktorá nechty ochráni pred štiepením a lámaním, pretože v nich udržiava lipidy.

Je vhodná nielen pre dámy, ale samozrejme aj pre pánov.

Nechty sa najskôr upravia obvyklým spôsobom, ako pri klasickej manikúre, teda ich skrátime na požadovanú dĺžku, zabrúsime okraje a zatlačíme kožičku.

To čo robí japonskú manikúru takou výnimočnou je unikátna zmes vitamínov, minerálov a ďalších látok.

Základná pasta odstraňuje nerovnosti nechtu, avšak mimoriadne šetrne, ako to nedokáže žiaden pilník.

Táto polosuchá pasta obsahuje bentonit. Je to prírodná hornina, pochádzajúca z pravekých morí. Skladá sa z kremíka a ošetrujúcich lipidov.

Pasta sa do nechtov zapracuje špeciálnou leštičkou z jelenice. Nechty potom ostanú nielen vyhladené ale zároveň aj spevnené so zachovaním pružnosti.

Druhý prípravok japonskej manikúry je vysokovýživný prášok z parafínov a včelieho vosku obohatený o vitamíny A, H, E a provitamín B5.

Na zapracovanie tohto prášku slúži druhá leštička, ktorá ho vplyvom zvýšenej teploty pri trení rovnomerne roznesie po celom nechte a prehriatím sa dostane do hlbokých štruktúr nechtu.

Takto ošetrený necht je hladký a lesklý. Vyzerá ako po nalakovaní priehľadným lakom, avšak účinok tohto ošetrenia trvá niekoľko týždňov.