Viete sa správne odlíčiť?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pri líčení je dôležitý nielen správny výber kozmetiky, ale aj odlíčenie.

Viete ako sa správne zbaviť make-upu a na čo nezabudnúť?

Pri odličovaní tváre je dôležité nezabudnúť na žiadnu partiu tváre, hlavne čelo, nos a bradu, kde sa usadí najviac nečistôt a kde sa najviac upchávajú póry a vznikajú tak čierne bodky, ktoré nikto nemá rád.

Je vhodné použiť k tomu účinný odličovací produkt, ktorý je zároveň šetrný k vašej pokožke. Možno si aj vy pamätáte časy, kedy sme v obchode mali na výber z dvoch druhov..buď tonikum, alebo mlieko. Dnes je už na trhu niekoľko druhov prípravkov pre rôzne druhy pleti. Mňa celkom zaujal dvojfázový odličovač, ktorého olejová zložka rozpúšťa líčidlá a vodová očistí a upokojí pleť. Samozrejme každá pleť je iná a neostáva len najsť to pravé orechové pre vás..

Používajte odličovacie tampóny, ale pokiaľ ste nečistili krbovú vložku, nie je potrebné pleť drhnúť.

Nezabudnite ani na krk a dekolt a oblasť v okolí uší. Ak ste si namake-upovali aj uši, tak aj tie treba odfarbiť.

Pri odličovaní očí je vhodné použiť odličovač zvášť na to určený. Hlavne ak používate vodeodolnú kozmetiku, s ktorou si bežné odličovače nevedia dobre poradiť a najlepšie by bolo, ak by bol bez alkoholu, aby ste po odlíčení nevyzerali ako angorský zajac.

Mihalnice, tak ako vlasy, tiež vypadávajú ale pri zlom zaobchádzaní vypadnú skôr. Takže správne odlíčenie mihalníc by malo vyzerať asi tak, že odličovač nanesiete na tampón, priložíte na očné viečko a mihalnice a necháte chvíľu pôsobiť. Pohybom smerom od korienkov mihalníc ku končekom odstránite make-up. Proces môžete opakovať. Neodporúčajú sa drsné pohyby zo strany na stranu, keďže koža v okolí očí je jemná a neprospieva jej prílišné naťahovanie.

Na záver pleť opláchnite vlažnou vodou a naneste pleťový krém vhodný pre vašu pokožku. Z vlastných skúseností môžem odporučiť tento rituál vykonávať každý večer, aj keď ste sa v ten deň nelíčili. Jednak nejaká ta špinka sa na tvár za celý deň nalepí a ráno si môžete trocha prispať a nezdržiavať sa odličovaním 🙂