Zničené nechty?!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Možno ste netušili, že bežné domáce práce, ako je umývanie riadu, sporáka, podláh, okien a hlavne kúpeľní vám ničia nechty. No áno.

Prečo? Nechty, na rozdiel od pokožky, obsahujú veľmi málo lipidov a čistiace prostriedky so svojim vysokým odmasťujúcim účinkom spôsobujú presušenie a následné lámanie nechtov.

Preto je dobré prenechať tieto práce vašim manželom a priateľom.

Dobree. Tak potom bude potrebné používať gumené rukavice 🙂

Jednou z možností ako dosiahnuť pekné nechty je navštíviť nechtový salón a nechať si ich upraviť. Či už dáte prednosť umelým nechtom, gél-laku alebo gélovým nechtom, budú pevnejšie, nebudú sa lámať ani štiepiť.

Je však dobré si od týchto procedúr raz za čas dať pauzu aspoň na mesiac-dva. Vaše nechty sa potrebujú zregenerovať.

Čo ale v prípade ak umelé nechty nechcete, prípadne nemôžete a vaše vlastné nechty sa lámu, štiepia, zachytávajú sa o oblečenie, sú ako papier…alebo sú poškodené práve po umelých a gélových nechtoch?

No tak v prvom rade ešte raz skúsim odporučiť tých manželov a priateľov, potom tie spomínané gumené rukavice a v neposlednom rade ošetrujúcu kúru na poškodené nechty, ktorú nájdete aj u nás v Lagro.

Manikérka v Lagro vám poradí, nechty upraví a ošetrí individuálne podľa potreby a druhu poškodenia , buď vyživujúcim lakom alebo olejom.

A čo by to bol za blog, ak by sme vynechali formulku o zdravom stravovaní. Takže tu je..

Vitamíny a minerály potrebné pre zdravé nechty nájdete v mäse, strukovinách, listovej zelenine, mlieku, v mliečnych výrobkoch, zelenine a v orechoch. A nezabúdajme ani na pitný režim.